Správičky z 3.B triedy.

Futbalový turnaj

Vo štvrtok 2.5.2019 sme sa zapojili do futbalového turnaja tretích ročníkov. Síce sme skončili štvrtý ale dôležité je hrať s nadšením a chuťou.

 

Vlastiveda trochu inak

Štvrtok 25.4.2019 bola naša vlastiveda trochu iná. Pracovali sme v skupinách na projekte: ako kedysi žili ľudia. Vytvorili sme zaujímavé práce, ktoré sme prezentovali pred ostatnými spolužiakmi.

 

Veľkonočné tvorivé dielne

V stredu 17.4.2019 sme tvorivo pracovali. vyrábali sme Veľkonočný pozdrav 3D zajko a aranžovali sme ozdoby v kvetináčiku.

 

Plavecký výcvik

Týždeň od 8.4. - 12.4.2019 sme absolvovali plavecký výcvik, ktorý sme úspešne ukončili spoločnými pretekmi.Deti pod vedením skúsených trénerov zahodili strach a nabrali odvahu učiť sa plávať. Za odmenu sme dostali medaile za statočnosť.

 

Uvítanie detičiek

 V sobotu 16.3.2019 dievčatá vítali detičky do života v Mestskom úrade Brezno.

 

Atlantis

Dňa 11.3.2019 sme navštívili Atlantis centrum v Leviciach, kde sme spoznali mnoho technických hračiek, s ktorými sme sa mohli hrať a preniesli sme sa do sveta dinosaurou. Najviac sa nám páčilo v 5D kine, kde sme si dostatočne pokričali.

 

Zdravé zúbky

5.2.2019 nás navštívil ujo zubár, ktorý nám porozprával a ukázal ako si treba správne čistiť zuby.

 

Karneval

1.3.2019 sa u nás konal karneval, kde sme sa na chvíľu preniesli do rozprávkovej ríše a premenili sme sa na rozličné rozprávkové bytosti.

 

Hry v snehu

V januári sme absolvovali hry v snehu v areáli Ski Tále, kde sme sa oboznámili so základmi lyžovania .

 

Detský vianočný jarmok

V sobotu 8.12.2019 sme sa zúčastnili Detského vianočného jarmoku v školskej jedálni, kde sme predávali naše výrobky.

 

Mikuláš

Mikuláš a tvorivé dielne 6.12.2019. Tvorili sme Vianočných škriatkov a vrecúško sobíka na cukríky. Popri práci nás navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Bol to veľmi pekný deň.

 

Ujo Mrkvička

29.11.2019 sme navštívili Mestskú knižnicu, kde sme sa stretli s ujom Mrkvičkom, ktorý nám rozprával zaujímavé príbehy zo života detí.

 

Hokejový turnaj

26.11.2019 sme hlasno povzbudzovali našich spolužiakov, ktorí sa zúčastnili na hokejovom turnaji nehokejistov

 

Práca s hlinou

V utorok 20.11.2019 sme sa naučili pracovať s hlinou : tvarovať, vyťahovať, prikladať a vymýšľať si rôzne potvorky, ktoré nám po vypálení v peci zostali na pamiatku.

 

Vitamínový deň

7.11.2019 Vitamínový deň v 3.B triede, trochu netradičné vyučovanie a pripomenutie si zdravej životosprávy.

 

V knižnici o psíkovi Gordonovi

11.10.2019 piatok sme navštívili Mestskú knižnicu, kde sme sa stretli s detskou autorkou knihy Pes Gordon, ktorý vo svojej knihe opisuje psí život.

Klikni myškou na farebne označený text, môžeš pozrieť foto.

2.10.2018 utorok sme absolvovali exkurziu v Banskej Bystrici, kde sme navštívili Slovenské múzeum máp, dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o mapách.

 

27.9.2018 štvrtok nás prišli navštíviť deti z tanečnej školy Faber Dance , ktoré nám predstavili mnôžstvo tanečných choreografií z rôznych kútov sveta.

 

21.9.2018 piatok sme v rámci Divadelnej Chalupky navštívili MsDK Brezno detské divadelné predstavenie "Dlhý nos", 

ktoré nám predstavilo divadlo Konkordia. Predstavenie sa nám veľmi páčilo, spoločne sme si zaspievali, zatlieskali, dokonca aj zahrali....

 

14.9.2018 piatok sme sa zúčstnili cvičenia v prírode pod názvom "Rozlúčka s letom". S deťmi sme prešli kyslíkovú dráhu, kde nás čakalo veľa zaujímavých stanovíšť. Počasie nám prialo, stihli sme vyrobiť vtáčiu búdku, strielať zo vzduchovky, strielať z luku, povoziť sa na konskom voze..... Občerstvili sme sa chutným ovocím a dobrou náladou.

 

 3.9.2018 Začiatok nového školského roka tretiakov - Zvedavých sovičiek z 3.B triedy. Na deti čakala nová trieda .

Správičky z 2.B triedy

 

Novšie správičky si môžete pozrieť spolu s fotkami vo fotogalérii 2. ročník !

 

Vianočná akadémia

20.decembra 2017 sme sa premenili na malých škriatkov, ktorí privolali Mikuláša so svojimi pomocníkmi.Zatancovali sme mu pekný tanček.

 

Vianočný jarmok

9. dcembra 2017 sme sa zúčastnili na Vianočnom jarmoku, ktorý už po druhý rok organizuje ZŠ s MŠ Pionierska 2. Predávali sme vlastnoručne vyrobené výrobky, s ktorými nám pomohli naše šikovné maminy. Časť výťažku sme darovali Občianskemu združeniu "Pomôžme pomáhať", ktoré pôsobí pri detskom onkologickom oddelení v Banskej Bystrici.

 

Vianočné tvorivé dielne

7.decembra 2017 sme vyrábali pekné Vianočné dekorácie. Vianočný veniec a snehuliaka  na magnetku.

 

Divadlo - Zvolen

6.decembera 2017 sme navštívili divadlo J.G.Tajovského vo Zvolene, kde sme mohli vidieť vtipnú rozprávku O Polepetkovi. Vtipné texty rozprávky nás veľmi rozosmiali. Po rozprávke sa nám prihovoril Mikuláš so svojimi pomocníkmi: čertom a anjelmi.

 

Mestský úrad

Vo štvrtok 19.októbra 2017 sme spoznali Mestský úrad v Brezne. 

 

Dopravná výchova

Vo štvrtok 12.októbra 2017 sme v spolupráci s Mestskou políciou absolvovali dopravnú výchovu na Detskom dopravnom ihrisku. Počasie nám prialo, tak sme si tento deň užili naplno.

 

Otvorenie námestíčka pod bránou

V utorok 26. septembra nás pozvali na otvorenie Námestíčka pod bránou, kde sme sa predstavili s krátkym pásmom ľudových piesní a tancov,piesňou v podaní Simonky Flochovej a Emky Muriňákovej a s rozprávkou O repe. Program sa divákom veľmi páčil, čo aj ocenili veľkým potleskom. 

 

Exkurzia Michalová

V pondelok 25.septembra sme sa dozvedeli niečo o výrobe papiera. Navštívili sme úžasných tvorivých ľudí, ktorí nám ukázali ako sa vyrába papier z bavlny. Všetci sme si vyrobili vlastný papier a na pamiatku sme si priniesli záložku do knihy.

 

Divadelné predstavenie

20. septembra sme navštívili divadelné predstavenie v rámci Chalúpkovho Brezna vo vynovených priestoroch MsDK Brezno. V predstavení sme sa zoznámili s Tónkou a Fónkou, ktoré nám vyrozprávali veselý príbeh o priateľstve. Všetci sme sa zasmiali a dokonca sme si aj zacvičili. Bolo to úžasné predstavenie.

 

Prvý deň v škole

Dnes 4.septembra sme slávnostne otvorili nový školský rok 2017/2018, ako Zvedavé sovičky z 2.B triedy. Privítali sme medzi nami nového žiaka Igora Gábriša.

 

 

 

 

 

 

Triedne správičky z 1.B

1.6.2017
MDD
V rámci Dňa detí sme sa rozhodli prijať pozvanie k rodinke Flochovcov, kde nám Simonkin ocko porozprával mnoho zaujímavostí o tradičných ľudových nástrojoch: píšťalky- koncovky a fujari. Deti si mali možnosť vyskúšať, ako vzniká taký zázračný hudobný nástroj, na ktorom si deti zahrali, dokonca sa zahrali na hudobných skladateľov a vytvorili si vlastnú hudbu, pri ktorej si aj zatancovali. Skúsili si ako je to vnímať hudbu srdcom. Za krásny deň a trpezlivosť sa chceme poďakovať rodinke Flochovcov.
 
26.5.2017
Dni mesta Brezno 2017
V rámci Dní mesta Brezno sme sa išli prejsť na námestie, kde sme podporili našich kamarátov a trochu sme si aj zasúťažili. Potom sme sa osviežili zmrzlinkou a vrátili sme sa do školy.
 
15.5.2017
Deň otvorených dverí Hasičňa Brezno
V rámci dňa otvorených dverí sme navštívili našich brezňanských hasičov, ktorí nám ukázali svoju techniku a porozprávali nám zážitky zo svojej veľmi náročnej a zodpovednej práci. Sme im vďační za ich trpezlivosť pri zodpovedaní všetkých detských otázok.
 
12.4.2017
Veľkonočné tvorivé dielne
V stredu sme odložili knihy, zošity a s tvorivou náladou sme pripravili veľkonočné vajíčka pre našich kupačov. Všetky sa nám krásne podarili.
 
9.4.2017
Zápis budúcich prvákov
Pre našich budúcich prváčikov sme si pripravili krátky program, ktorý sme odprezentovali v školskej jedálni.
 
6.4.2017
Vynášanie Moreny
Pani učiteľka Turčinová pre nás pripravila krásny program, kde nám pripomenula tradíciu spojenú s vynášaním Moreny. Deti nám zaspievali, zatancovali a potom sme spoločne zapálili Morenu a hodili sme ju do Hrona.
 
14.3.2017
Eisteinov deň
Dnes nás pani učiteľky z druhého stupňa zaviedli do sveta chémie, kde nám ukázali rôzne pokusy. Veľmi sa nám to páčilo.
 
31.1.2017
Návšteva predškolákov
Dnes nás navštívili predškoláci. Spolu sme si zaspievali a zahrali sme sa na školu.Dezi si spolu s nami vyrobili krásnu záložku do knihy.
 
11.12.2016
Vianočný jarmok
V sobotu sme sa stretli v školskej jedálni, aby sme ponúkli na predaj výrobky, ktoré sme vyrobili v škole ale aj doma spolu s našimi rodičmi. 
 
10.12.2016
Mikulášska besiedka
V piatok popoludní sme v našej triede privítali Mikuláša s čertom,ktorí nás prišli navštíviť a priniesli nám za odmenu  sladké balíčky. Všetky deti sľúbili, že nebudú hnevať svojich rodičov ani pani učiteľky v škole.
 
8.12.2016
Vianočné tvorivé dielne
Dnes sme celé dopoludnie tvorili, pri práci nám pomáhali zručné maminy. Spoločne sme vytvorili krásne vatové stromčeky, svietniky a ozdoby na vianočný stromček zo slaného cesta. Za pomoc všetkým maminám ďakujeme.
 
6.12.2016
Mikuláš
Peknou piesňou sme medzi nami privítali Mikuláša s čertom, ktorí nám priniesol sladké prekvapenie.
 
2.12.2016
Mestská knižnica
Dnes sme navštívili mestskú knižnicu, kde pre nás tety pripravili tvorivé dielničky. Ukázali nám ako sa z papiera dájú vyrobiť zaujímavé taštičky, skúsili sme si upiecť vianočné oblátky, zdobili sme perníčky a nakoniec sme si z vosku odliali malé voskové ozdôbky. Za ukážky ďakujeme.
 
10.11.2016
Besiedka pre starých rodičov
S radosťou sme dnes medzi nami privítali našich starých rodičov, mamičky, ockov. Pripravili sme si pre nich malé prekvapenie v podobe spevu, tanca či rozprávky.
Na záver sme si pochutili na dobrôtkach, ktoré nám priniesli naši hostia, za ktoré im veľmi pekne ďakujeme.
 
27.10.2016
FABER DANCE
Zažili sme krásne predpoludnie s tanečnou školou FABER DANCE. Naši kamaráti nám predviedli krásne tanečné vystúpenia a dokonca nás aj  roztancovali.
 
24.10.2016
Rok čitateľskej gramotnosti
Dnes sme mali rozprávkové dopoludnie v rámci "Roka čitateľskej gramotnosti". Spolu s deťmi sme sa preniesli do sveta rozpávok, vymýšľali sme nové ukončenie rozprávky a nakoniec sme rozprávku ilustrovali.
 
7.9.2016
Dnes sme navštívili divadelné predstavenie o Polepetkovi. Bolo veľmi poučné a vtipné. Spoločne sme sa preniesli do sveta rozprávok, kde je možné úplne všetko.
 
 
5.9.2016
Prvý deň v škole
Prvý školský deň, prvý veľký deň pre nových prváčikov. Zoznámili sme sa spolu v našej novej triede, triede Zvedavých sovičiek. Spoločne  s Hugom sme našli stratený poklad, krásny nový Šlabikár. Určite zažijeme veľa dobrodružstiev a zároveň spoznáte veľa nových vecí.