Správičky z 2.B triedy

 

 

Mestský úrad

Vo štvrtok 19.októbra 2017 sme spoznali Mestský úrad v Brezne. 

 

Dopravná výchova

Vo štvrtok 12.októbra 2017 sme v spolupráci s Mestskou políciou absolvovali dopravnú výchovu na Detskom dopravnom ihrisku. Počasie nám prialo, tak sme si tento deň užili naplno.

 

Otvorenie námestíčka pod bránou

V utorok 26. septembra nás pozvali na otvorenie Námestíčka pod bránou, kde sme sa predstavili s krátkym pásmom ľudových piesní a tancov,piesňou v podaní Simonky Flochovej a Emky Muriňákovej a s rozprávkou O repe. Program sa divákom veľmi páčil, čo aj ocenili veľkým potleskom. 

 

Exkurzia Michalová

V pondelok 25.septembra sme sa dozvedeli niečo o výrobe papiera. Navštívili sme úžasných tvorivých ľudí, ktorí nám ukázali ako sa vyrába papier z bavlny. Všetci sme si vyrobili vlastný papier a na pamiatku sme si priniesli záložku do knihy.

 

Divadelné predstavenie

20. septembra sme navštívili divadelné predstavenie v rámci Chalúpkovho Brezna vo vynovených priestoroch MsDK Brezno. V predstavení sme sa zoznámili s Tónkou a Fónkou, ktoré nám vyrozprávali veselý príbeh o priateľstve. Všetci sme sa zasmiali a dokonca sme si aj zacvičili. Bolo to úžasné predstavenie.

 

Prvý deň v škole

Dnes 4.septembra sme slávnostne otvorili nový školský rok 2017/2018, ako Zvedavé sovičky z 2.B triedy. Privítali sme medzi nami nového žiaka Igora Gábriša.

 

 

 

 

 

 

Triedne správičky z 1.B

1.6.2017
MDD
V rámci Dňa detí sme sa rozhodli prijať pozvanie k rodinke Flochovcov, kde nám Simonkin ocko porozprával mnoho zaujímavostí o tradičných ľudových nástrojoch: píšťalky- koncovky a fujari. Deti si mali možnosť vyskúšať, ako vzniká taký zázračný hudobný nástroj, na ktorom si deti zahrali, dokonca sa zahrali na hudobných skladateľov a vytvorili si vlastnú hudbu, pri ktorej si aj zatancovali. Skúsili si ako je to vnímať hudbu srdcom. Za krásny deň a trpezlivosť sa chceme poďakovať rodinke Flochovcov.
 
26.5.2017
Dni mesta Brezno 2017
V rámci Dní mesta Brezno sme sa išli prejsť na námestie, kde sme podporili našich kamarátov a trochu sme si aj zasúťažili. Potom sme sa osviežili zmrzlinkou a vrátili sme sa do školy.
 
15.5.2017
Deň otvorených dverí Hasičňa Brezno
V rámci dňa otvorených dverí sme navštívili našich brezňanských hasičov, ktorí nám ukázali svoju techniku a porozprávali nám zážitky zo svojej veľmi náročnej a zodpovednej práci. Sme im vďační za ich trpezlivosť pri zodpovedaní všetkých detských otázok.
 
12.4.2017
Veľkonočné tvorivé dielne
V stredu sme odložili knihy, zošity a s tvorivou náladou sme pripravili veľkonočné vajíčka pre našich kupačov. Všetky sa nám krásne podarili.
 
9.4.2017
Zápis budúcich prvákov
Pre našich budúcich prváčikov sme si pripravili krátky program, ktorý sme odprezentovali v školskej jedálni.
 
6.4.2017
Vynášanie Moreny
Pani učiteľka Turčinová pre nás pripravila krásny program, kde nám pripomenula tradíciu spojenú s vynášaním Moreny. Deti nám zaspievali, zatancovali a potom sme spoločne zapálili Morenu a hodili sme ju do Hrona.
 
14.3.2017
Eisteinov deň
Dnes nás pani učiteľky z druhého stupňa zaviedli do sveta chémie, kde nám ukázali rôzne pokusy. Veľmi sa nám to páčilo.
 
31.1.2017
Návšteva predškolákov
Dnes nás navštívili predškoláci. Spolu sme si zaspievali a zahrali sme sa na školu.Dezi si spolu s nami vyrobili krásnu záložku do knihy.
 
11.12.2016
Vianočný jarmok
V sobotu sme sa stretli v školskej jedálni, aby sme ponúkli na predaj výrobky, ktoré sme vyrobili v škole ale aj doma spolu s našimi rodičmi. 
 
10.12.2016
Mikulášska besiedka
V piatok popoludní sme v našej triede privítali Mikuláša s čertom,ktorí nás prišli navštíviť a priniesli nám za odmenu  sladké balíčky. Všetky deti sľúbili, že nebudú hnevať svojich rodičov ani pani učiteľky v škole.
 
8.12.2016
Vianočné tvorivé dielne
Dnes sme celé dopoludnie tvorili, pri práci nám pomáhali zručné maminy. Spoločne sme vytvorili krásne vatové stromčeky, svietniky a ozdoby na vianočný stromček zo slaného cesta. Za pomoc všetkým maminám ďakujeme.
 
6.12.2016
Mikuláš
Peknou piesňou sme medzi nami privítali Mikuláša s čertom, ktorí nám priniesol sladké prekvapenie.
 
2.12.2016
Mestská knižnica
Dnes sme navštívili mestskú knižnicu, kde pre nás tety pripravili tvorivé dielničky. Ukázali nám ako sa z papiera dájú vyrobiť zaujímavé taštičky, skúsili sme si upiecť vianočné oblátky, zdobili sme perníčky a nakoniec sme si z vosku odliali malé voskové ozdôbky. Za ukážky ďakujeme.
 
10.11.2016
Besiedka pre starých rodičov
S radosťou sme dnes medzi nami privítali našich starých rodičov, mamičky, ockov. Pripravili sme si pre nich malé prekvapenie v podobe spevu, tanca či rozprávky.
Na záver sme si pochutili na dobrôtkach, ktoré nám priniesli naši hostia, za ktoré im veľmi pekne ďakujeme.
 
27.10.2016
FABER DANCE
Zažili sme krásne predpoludnie s tanečnou školou FABER DANCE. Naši kamaráti nám predviedli krásne tanečné vystúpenia a dokonca nás aj  roztancovali.
 
24.10.2016
Rok čitateľskej gramotnosti
Dnes sme mali rozprávkové dopoludnie v rámci "Roka čitateľskej gramotnosti". Spolu s deťmi sme sa preniesli do sveta rozpávok, vymýšľali sme nové ukončenie rozprávky a nakoniec sme rozprávku ilustrovali.
 
7.9.2016
Dnes sme navštívili divadelné predstavenie o Polepetkovi. Bolo veľmi poučné a vtipné. Spoločne sme sa preniesli do sveta rozprávok, kde je možné úplne všetko.
 
 
5.9.2016
Prvý deň v škole
Prvý školský deň, prvý veľký deň pre nových prváčikov. Zoznámili sme sa spolu v našej novej triede, triede Zvedavých sovičiek. Spoločne  s Hugom sme našli stratený poklad, krásny nový Šlabikár. Určite zažijeme veľa dobrodružstiev a zároveň spoznáte veľa nových vecí.