Joga s Lenkou

7.6.2018 dnes nás na telesnej výchove navštívila Lenka, cvičiteľka jógy, ktorá nám ukázala ako máme správne dýchať, správne držať telo a zahrala sa s nami zaujímavé hry. Bola to veľmi pekná a poučná hodina. Ďakujeme Lenke za super hodinu.

Vystúpenie detí na Krajskej súťaži v prednese poézie a prózy

6.6.2018 sme navštívili Brezňanskú synagógu, kde sa konala Krajská prehliadka v prednese poézie a prózy vlastnej tvorby. Prispeli sme malým vstupom do programu pre pozvaných hostí.

MDD - koníky

1.júna 2018 v rámci MDD sme išli na farmičku k Simanovcom, kde sme sa povozili na koníkoch Samkovi a Mišovi. Opiekli sme si špekačky, zahrali sme sa, poskákali sme si na trampolíne. Počasie nám prialo, bolo krásne slnečne.

Čitateľský maratón

 

30. mája 2018 sme sa zúčastnili celoslovenského projektu s názvom Čitateľský maratón. Deti prečítali veselý príbeh o dievčatku, s ktorým sa nikto nechcel hrať. Cestou naspäť do školy sme sa zastavili na osviežujúcej zmrzline.

Pečenie chlebíka

V piatok 18. mája 2018 sme navštívili Simonku Flochovú. Jej ocko nám porozprával príbeh chlebíka, ktorý sme si aj upiekli. Zahrali sme sa na Popolušky a triedili sme rôzne druhy zŕn. Upiekli sme si aj pizzu, na ktorej sme si veľmi pochutili.  Najlepším prekvapením pre nás bola pizza na sladko, bola vynikajúca. Zistili sme , že vlastnoručne upečený chlebík a pizza chutia najlepšie.Prežili sme krásny deň a dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí  o múke, chlebíku, mletí, klíčení, kvasení.... Veľmi pekne  ďakujeme rodinke Flochovcou za krásny deň, ktorý sme si u Vás mohli užiť ĎAKUJEME

 

Vyrábameme farmičku

 

Rozprávka o Troch grošoch

Návšteva detí z Českej republiky

Vo štvrtok 17. mája nás navštívili deti z Českej republiky. Predstavili  sme im kratučký program a potom sme sa spoločne učili v našej triede. Vstúpili sme do sveta rozprávok a zahrali sme sa na rôzne rozprávkové bytosti.

 

Einsteinov deň

  

Dnes 24. apríla 2018 sme vstúpili do sveta farebnej chémie. Vyskúšali sme si maľovať obrázky s rôznymi chemickými roztokmi a vyrábali sme farebné červíky.

Deň Zeme

23.apríla 2018 sme v rámci Dňa Zeme prežili krásny deň v prírode, kde sme sa zahrali rôzne hry,ktoré si pre nás pripravil lesný pedagóg pán Lovič. Po spoznávaní prírody sme si opiekli špekačky, na ktorých sme si dobre pochutnali. Počasie nám vyšlo, ako na želanie.

 

Slávnostný zápis prvákov

V nedeľu 22.apríla 2018 sa v ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno konal slávnostný zápis budúcich prvákov. Pripravilin sme si pre deti kratučký tanec,

 

Deň s rozprávkou

  

13.apríla 2018 sme mali veselý deň s rozprávkou. Žiaci s pani učiteľkami z II. stupňa si pre nás pripravili rozprávky v rôznom predvedení : divadielko, dramatizácia textu, pantomína, reprodukcia textu s pekným hudobným podfarbením. Deti vstúpili do sveta rozprávok: O Jankovi a Marienke, O vlkoch a kozách, O zajacovi a korytnačke, O Jankovi Polienkovi, O kohútikovi a sliepočke. 

 

Veľkonočné tvorivé dielne

28. marca 2018 sme tvorivo pracovali. Pomôcť nám prišli  maminky aj naša pani vychovávateľka Gabika. Spoločne sme vyrobili huseničku z vajíčkových škrupiniek, svietnik na sviečku a naučili sme sa zdobiť vajíčka voskom. Bol to pekný tvorivý deň.

Fotogaléria: fotogaléria 2.ročník